ПРЕУЗМИТЕ ПРОГРАМ

pdf

Народни музеј у Аранђеловцу организује и ове године музејско дечје лето, шести по реду фестивал едукативних радионица намењених деци млађег узраста.
Кустоси музеја, са сарадницима и водичима, припремају за малишане разнолике поучне и забавне садржаје из свих научних области којима се музеји баве.
Циљ ових радионица јесте да деца усвајају нова знања на занимљив и забаван начин, да развијају свест о значају очувања културног и природног наслеђа и да, од малих ногу, стичу културне навике.
Сада већ традиционалан, наш мали фестивал се показао као врло успешан у својој мисији, судећи по заинтересованости деце. Неки малишани су расли упоредо са фестивалом, па су некад зачуђени и збуњени клинци данас већ одрасли дечаци и девојчице с којима се и даље дружимо. А сада је време да се фестивалчићу придруже и неки нови клинци, да заједно уче, да се забављају и радују и, наравно, расту!