najava umetniciНародни музеј Аранђеловац свечано отвара изложбу „Имамо част, представљамо...“ 25. јула 2016. у 19 h, аутора Тање Вићентић, кустоса историчарa уметности
Изложба је резултат вишемесечног пројекта под називом „Уметници, имате част... представите се“.

Концепт изложбе је заснован на презентацији уметничких дела која су Народном музеју поклонили аранђеловачки уметници или њихове породице у циљу формирања Збирке завичајних уметника. У радном наслову јавни позив је био упућен свим уметницима спремним да из свог опуса издвоје по једно дело за Музеј. С обзиром на до сада поклоњене радове који постају део Збирке завичајних уметника, Музеј, између осталог, овом изложбом с правом преузима и улогу модератора и са поносом представља дела са којима започиње формирање Збирке.